Windows Server 2012 – Koniec wsparcia co z moim serverem?

Windows Server 2012 – Koniec wsparcia co z moim serverem?

Firmy oraz osoby prywatne, które posiadają serwery z oprogramowaniem Windows Server 2012 stoją teraz przed sporym wyzwaniem – 10 października 2023 roku skończy się licencjonowane wsparcie firmy Microsoft dla tego systemu. Co zrobić w tej sytuacji? Jak zaktualizować swój system, serwer? Czy warto zakupić najnowsze oprogramowanie Windows Server 2019/ 2022? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule – jako firma z ponad 20-letnim stażem oferujemy Ci profesjonalne doradztwo i wsparcie przy zmianie/ aktualizacji oprogramowania.

Pracujesz na kilkuletnim serwerze, z systemem Win Svr 2012. Sprzęt nie jest najnowszy – tutaj pojawia się obawa, że okaże się niekompatybilny, niespełniający wymagań technicznych dla najnowszej wersji systemu 2022, chociażby ze względu na sterowniki do podzespołów. Problemem może być kontroler RAID – niewłaściwy dla nowego systemu kontroler to brak widoczności wolumenu RAID, czyli samych dysków.

Nie martw się! Pomożemy Ci przejść przez proces aktualizacji Twojego sprzętu. W praktyce przetestowaliśmy, które kontrolery są wykrywane przez Win Svr 2022 i kompatybilne. Mamy spory stok serwerów wielu marek: Dell, HP, IBM/ Lenovo, Fujitsu czy Supermicro – posiadamy je fizycznie w naszym magazynie, co umożliwiło nam przetestowanie różnych kontrolerów pod kątem ich pracy z najnowszym oprogramowaniem. Producenci serwerów nie udzielają takich informacji, nie mają już w swojej ofercie dedykowanych podzespołów, ponieważ Twój sprzęt może okazać się przestarzały ( EOL – end of life ) i nie objęty wsparciem. Pliki PDF ze specyfikacją producenta okazują się nieprzydatne, ponieważ ich treść obejmuje informacje o sprzęcie z systemami Win Svr 2012 lub Win Svr 2016. Ciężko będzie Ci zaktualizować parametry fizyczne serwera, na przykład zainstalować więcej pamięci RAM, szybszy procesor czy dyski. Co wtedy? Odpowiedź jest tylko jedna – zadzwoń lub napisz do nas!

Niezależnie od tego, kiedy Twój serwer został wyprodukowany i jak długo pracuje, my znajdziemy do niego podzespoły i doradzimy jak zoptymalizować i przyspieszyć jego pracę. Posiadamy ogromne zasoby komponentów serwerowych, od procesorów, przez pamięci RAM, kontrolery RAID, ramki, kończąc na dyskach SAS, SATA, SSD.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę serwera przedstawimy Ci najlepsze oferty serwerów poleasingowych na rynku, tańszych i wydajniejszych od nowych sprzętów. Dopasujemy maszynę do Twoich potrzeb i zainstalujemy najnowsze oprogramowanie, wgramy sterowniki - nie będziesz musiał martwić się o instalację Windowsa czy ustawianie dysków w konkretnej macierzy RAID – zrobimy to za Ciebie. Ponadto na nasze serwery udzielamy 12 miesięcy gwarancji, z możliwością jej przedłużenia do 3 lat.

Działamy w branży IT od wielu lat, nie tylko sprzedajemy serwery, ale także je modernizujemy i serwisujemy. Jesteśmy doświadczonym zespołem, który swoje umiejętności zdobywa w praktyce – mamy nowoczesny serwis i narzędzia niezbędne do kompleksowej naprawy czy aktualizacji Twojego serwera. Czy zdarza nam się nie wiedzieć, czy coś zadziała? Oczywiście! Wtedy przechodzimy do etapu testów i prób, korzystając z dostępnego od ręki sprzętu. Dzięki temu nieustannie podnosimy swoje umiejętności a zdobytą wiedzą dzielimy się z naszymi klientami.

Jesteśmy wieloletnim partnerem Microsoft, korzystamy tylko i wyłącznie z legalnego i licencjonowanego oprogramowania. Mamy w swojej ofercie wszystkie wersje systemów Windows Server 2008/ 2012/ 2016/ 2022, SQL Server oraz licencje CAL: dostępowe i terminalowe. Znamy zasady licencjonowania Microsoft, co pozwala nam dobrać właściwe oprogramowanie serwerowe (Win Essentials, Win Standard czy Win Datacenter) dla Twojego serwera, zwracając uwagę na wymagane parametry techniczne Twojego projektu, inwestycji. Profesjonalnie doradzimy Ci jak zmienić oprogramowanie na nowsze.

computerowiec.pl

Każdego klienta traktujemy indywidulanie i poświęcamy uwagę każdej konfiguracji czy zapytaniu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub potrzebujesz skonsultować swój zakup – nie wahaj się, skontaktuj się z nami:

Email: jakub@computerowiec.com.pl

Tel: 75 666 6666

Pomożemy Ci przejść zmianę systemu Windows Server 2012 na nowsze oprogramowanie Windows Server 2019/2022.