1. Siedziba firmy Computerowiec Jakub Ulewski mieści się w Jeleniej Górze, przy ul. ul. Powstańców Śląskich 12A.

2. Zawartość sklepu nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 kodeksu cywilnego. Złożenie zamówienia przez klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy, Klient wypełniając formularz zamówienia składa jedynie ofertę kupna określonego towaru. Momentem zawarcia umowy kupna - sprzedaży między sklepem a kupującym jest moment fizycznego odbioru zamówionego towaru przez klienta w siedzibie sklepu lub od dostawcy.

3. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją zapisów niniejszego regulaminu.

4. Towar wysyłamy po uzgodnieniu formy płatności tj: przedpłata na konto,termin płatności( tylko zaprzyjaźnione firmy)lub gotówka przy odbiorze osobistym w siedzibie naszej firmy.

5. Podane ceny są cenami brutto (zawieraja VAT 23%) w złotych polskich, do każdego zakupu wystawiamy fakturę zakupu, zawierającą również koszty transportu.

6. Paczki staramy się wysyłac następnego dnia od chwili zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizacjię złożonego zamówienia w całości lub części (np. brak towaru w magazynie lub u dostawców) firma Computerowiec zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia. Klient zostanie niezwłocznie poinformowany i zaistniałej sytuacji oraz o przewidywanym terminie możliwości pełnej realizacji zamówienia.

7. Płatności można dokonać przelewem na nasze konta bankowe.

Nr.konta: 67 1030 0019 0109 8530 0032 3479

Computerowiec Jakub Ulewski

NIP: PL611-226-03-47

ul.Powstańców Śląskich 12A

58-500 Jelenia Góra

8. Warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest dołączenie do reklamowanego produktu dowodu zakupu towaru (gwarancji lub faktury), oraz nienaruszone plobmy gwarancyjne tzw. stickery.

9. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. (Dz.U. z 2000r. Nr 2 poz. 271) konsument może odstąpić od umowy kupna w terminie 14 dni bez podania przyczyny, poprzez zwrot towaru nieuszkodzonego, w oryginalnych opakowaniach (zapieczętowanych), w stanie niezmienionym, wraz z oryginałem paragonu lub faktury. Wszelkie zwroty muszą być uzgodnione drogą mailową ze sprzedawcą. W takim przypadku koszt usługi transportowej, świadczonej przez przewoźnika, pokrywa klient. Po sprawdzeniu odesłanego towaru wartość produktów (bez kosztów wysyłki) jest zwracana kupującemu na podane przez niego konto. Sklep nie przyjmuje przesyłek „za pobraniem”.

10. Towar wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej Pocztex - bezpiecznie zapakowany, często na euro paletkach i dodatkowo ubezpieczony. Standardowy czas doręczenia przesyłki to jeden dzień roboczy. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z winy firmy transportowej lub z powodu niemożliwości doręczenia przesyłki z przyczyn leżących po stronie adresata (np. błędnie podanego adresu, nieobecności adresata etc.)

11. Ze względu na specyfikę wysyłanego towaru, paczki są bardzo starannie zabezpieczane. Przy odbiorze bardzo prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki w obecności kuriera. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia w czasie transportu należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody, który następnie należy odesłać do nas. Reklamacje bez protokołu szkodowego nie bedą uwzględniane.

12. Nasza Polityka Prywatności znajduje się pod następującym adresem: https://computerowiec.com.pl/polityka-prywatnosci

WARUNKI REKLAMACJI:

Firma COMPUTEROWIEC udziela gwarancji na zakupiony sprzęt. Gwarancją nie są objęte baterie i akumulatory znajdujące się w komputerach, serwerach, laptopach i innej używanej/poleasingowej elektronice.  Informacja na temat czasu udzielanej gwarancji zamieszczona jest w opisie przedmiotu oraz na plombie gwarancyjnej/stickerze. Firma COMPUTEROWIEC zobowiązuje się rozpatrzyć reklamację w terminie do 14 dni roboczych od daty dostarczenia sprzętu. Uszkodzenie lub usunięcie numerów seryjnych, oznaczeń gwarancyjnych, świadczących o zakupie w naszej firmie, tzw. stickerów, powoduje utratę gwarancji. Kupujący jest zobowiązany dostarczyć uszkodzony sprzęt na własny koszt, bezpośrednio do siedziby firmy COMPUTEROWIEC lub wysłać pod jej adres - ul. ul. Powstańców Śląskich 12A 58-500 Jelenia Góra. Sprzedający drogą telefoniczną lub mailową informuje o etapach prowadzonego serwisu naprawczego. Reklamowany sprzęt należy odebrać w terminie 30 dni od dnia powiadomienia Klienta o przygotowaniu reklamowanego sprzętu. Reklamowany towar należy dostarczyć w sposób kompletny i zabezpieczony przed ewentualnym zniszczeniem w trakcie transportu. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 zwrotowi i reklamacji nie podlega zakupiony towar, gdy: - dokonano naprawy lub przeróbki przez osoby nieuprawnione, które doprowadziły do uszkodzenia sprzętu, - element nosi ślady uszkodzeń mechanicznych, - sprzęt używany był niezgodnie z jego podstawowymi parametrami lub funkcją, do jakiej ma służyć, - nie zapewniono odpowiednich warunków do poprawnego działania sprzętu, - części eksploatacyjne uległy naturalnemu zużyciu, - uszkodzenia towaru powstały w wyniku wad zasilania, zalania, pożaru, czy innego niewłaściwego użytkowania, - sprzęt był niewłaściwie konserwowany i zabezpieczony, - uszkodzenia powstały na skutek nieodpowiedniego oprogramowania czy sterowników. FIRMA COMPUTEROWIEC: - Nie zapewnia sprzętu zastępczego na czas trwającej reklamacji. - Nie ponosi odpowiedzialności za dane znajdujące się na sprzęcie oddanym do reklamacji. - Nie ponosi odpowiedzialności za złe współdziałanie podzespołów kupionych poza naszą firmą. W przypadku uszkodzenia towaru z winy użytkownika i nieuzasadnionej reklamacji, Klient może zostać obciążony kosztami naprawy, serwisu i przesyłki.

WARUNKI ZWROTÓW:

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący od daty otrzymania towaru ma 14 dni na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Termin 14 dni liczy się od dnia wydania rzeczy, rozumianego jako objęcie rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez konsumenta osobę trzecią inną niż przewoźnik. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić w stanie niezmienionym niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży towaru zakupionego w zestawie z innym produktem zwrotowi podlega cały zestaw. Koszty bezpośredniego odesłania (zwrotu) towaru do Sprzedawcy w związku z dokonanym odstąpieniem od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia wydania rzeczy, ponosi konsument. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sprzedającego, ten nie jest zobowiązany do zwrotu poniesionych przez konsumenta dodatkowych kosztów. W przypadku chęci skorzystania z prawa zwrotu, należy na własny koszt odesłać towar na adres naszej firmy bądź dostarczyć go do niej osobiście. Nie przyjmujemy przesyłek za zaliczeniem pocztowym. Zwrotów nie mogą dokonywać zwycięzcy aukcji z licytacją. Do przesyłki należy dołączyć pisemne oświadczenie, swoje dane osobowe, dane potrzebne do zwrotu pieniędzy (Imię i Nazwisko oraz numer konta) (wzór formularza poniżej). Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: 1) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; 2) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu 3) zawartej w drodze aukcji publicznej; 4) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY i PROTOKÓŁ ZWROTU TOWARU ZAKUPIONEGO NA ODLEGŁOŚĆ

WAŻNE!

Zakupy przez Internet są uznawane za zawarcie umowy na odległość. Zgodnie z art. 7 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z 2 marca 2000 r., jeśli konsument zawarł umowę na odległość, to może od niej odstąpić w terminie 14 dni, bez podawania przyczyny. Takie prawo ma tylko konsument, a zgodnie z art. 22 Kodeksu cywilnego za konsumenta uznaje się osobę fizyczną, dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Tak więc przedsiębiorca nie jest w takiej transakcji traktowany jako słabsza strona umowy, którą trzeba chronić, ale jako równorzędny podmiot gospodarczy, prowadzący własny biznes.

INFORMACJE O GWARANCJACH

Każdy produkt posiada indywidualny okres gwarancji. Informacja o tym umieszczona jest w opisie przedmiotu znajduącym się na stronie computerowiec.com.pl Wysyłany towar jest dokładnie pakowany, dodatkowo zabezpieczany tzw. stickerami z logo firmy i tylko nieuszkodzone stickery umożliwiają serwis sprzedanego sprzętu w ramach gwarancji.

Zerwanie lub uszkodzenie stickera jest jednoznaczne z unieważnieniem gwarancji.

Gwarancją nie są objęte baterie i akumulatory znajdujące się w komputerach, serwerach, laptopach i innej używanej/poleasingowej elektronice.

UWAGA!

Wszystkie informacje i zdjęcia są chronione prawami autorskimi. Zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania, używania do celów handlowych lub umieszczania na innych stronach internetowych bez naszej wiedzy i zgody. Wszystkie materiały na naszej stronie tj. opisy i zdjęcia umieszczone są w celach informacyjnych. Wszelkie nazwy handlowe, nazwy produktów, nazwy firm oraz ich loga użyte na naszej stronie należą do ich właścicieli.

INFORMACJE O BRAKU SKLEPU STACJANORNEGO

Odbiór osobisty towaru z siedziby firmy możliwy jest po wcześniejszym złożeniu zamówienia przez nasz sklep internetowy, telefonicznie lub drogą mailową.

Dane firmy:

Computerowiec Jakub Ulewski

NIP: PL611-226-03-47

ul.Powstańców Śląskich 12A

58-500 Jelenia Góra