Przewaga sprzętu poleasingowego nad nowym

Przewaga sprzętu poleasingowego nad nowym

W jaki sposób sprzęt poleasingowy przeważa nad nowym? Jakie są jego zalety? Co wyróżnia go spośród konkurencji? Urządzenia poleasingowe to sprzęty, na które skończył się okres leasingu w firmach lub organizacjach. Takie urządzenia posiadają nieznaczne ślady użytkowania, które nie wpływają na ich funkcjonowanie. Kupując taki sprzęt możemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy w porównaniu z zakupem nowego sprzętu. Urządzenia poleasingowe są oferowane w znacznie niższej cenie, co jest niezwykle atrakcyjne i korzystne dla klienta.

Co z gwarancją?

Sceptycy mogą uznać, że wolą nowe urządzenia z oficjalnej dystrybucji ze względu na to, że są one objęte gwarancją producenta. Jest to jednak niewystarczające uzasadnienie, gdyż sprzęt poleasingowy w sklepie Computerowiec posiada 12-miesięczną gwarancję z możliwością przedłużenia. Gwarancja obejmuje serwis lub ewentualną wymianę uszkodzonego urządzenia, co zapewnia komfort użytkowania. Ponadto każde sprzedawane urządzenie jest dokładnie sprawdzane, testowane lub aktualizowane przed wysyłką, tak aby wyeliminować wykrycie wad lub usterek przez klienta.

spręt poleasingowy

Pozostałe zalety sprzętu poleasingowego

Pomijając dużą zaletę urządzeń poleasingowych, jaką jest ich przystępna cena, warto zwrócić uwagę również na temat konfiguracji urządzeń. Klient sklepu Computerowiec może spersonalizować peryferia urządzenia poleasingowego według własnych wymagań. Indywidualny dobór poszczególnych elementów pozwala trafić idealnie w preferencje wymagających klientów oraz profesjonalistów pracujących w branży IT.

Jakie urządzenia poleasingowe królują na rynku?

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi urządzeniami są komputery stacjonarne, laptopy oraz serwery. Trudno się dziwić, że klienci szukają oszczędności przy zakupie takich urządzeń. Obecne ceny produkcji podzespołów komputerowych wzrosły, przez co zakup nowego urządzenia to często ogromny wydatek. Właśnie dlatego sprzęt poleasingowy posiada tak znaczącą przewagę nad nowymi urządzeniami.

Lepsza wydajność

Zakup komputera stacjonarnego lub serwera poleasingowego może być dopasowany pod budżet, jakim dysponuje klient. Ze względu na niższe ceny możemy pozwolić sobie na używane podzespoły znacznie wyższej klasy, niż w przypadku nowego urządzenia, co też bezpośrednio przekłada się na uzyskiwaną moc obliczeniową komputera/serwera. Można by założyć, że nie warto zbyt mocno przejmować się wydajnością urządzenia, gdyż nie będzie ono wykorzystywane do bardzo wymagających zadań. Jest to jednak błędne stwierdzenie. Wybór lepszej konfiguracji, z szybszym procesorem, większą ilością pamięci RAM i dyskiem SSD, zawsze będzie korzystnym posunięciem. Takie rozwiązanie pozwala na dłuższe użytkowanie sprzętu i wydajność pracy. Oferując sprzęt poleasingowy w przystępnej cenie, firma Computerowiec zapewnia również oryginalne i najnowsze oprogramowanie, które może być wykorzystane do użytku domowego (np. Windows 11), ale również w dużej firmie (np. Windows Essentials, Standard lub DataCenter).

W skrócie

Sprzęt poleasingowy wyróżniają:

  • • konkurencyjna cena
  • • wysoka wydajność
  • • test sprawności podzespołów przed wysyłką
  • • 12-miesięczna gwarancja z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy
  • • możliwość indywidualnej konfiguracji według potrzeb klienta

Zdecydowanie warto wybrać rozwiązanie poleasingowe, aby cieszyć się wysoką wydajnością oraz zaoszczędzonymi pieniędzmi.